În ziua de 8 Februarie, copii și tineri al Frăției Nepsis au fost la zăpadă la Monte Terminillo, localitatea Rieti. Aceștia, alături de câțiva părinți, care i-au însoțit pe cei mai mici, au avut prilejul de a admira frumusețile naturii, în acest fel scăpând de societatea plină de tulburare și monotonie. Tinerii s-au distrat jucându-se cu săniile sau cu bulgării de zăpadă, au putut sta de vorbă unii cu alți iar, prânzul l-au luat împreună fiecare gustând din cele pregătite de acasă. Așa s-au legat și noi prietenii. A fost o nouă posibilitate pentru tânărul contemporan care admirând frumoasa natură să-și aducă aminte cât de bun și cât de mare este Dumnezeu. Mulțumim Domnului pentru toate darurile sale!                                                                                               

A consemnat, Gabriel Dinu


 

Hits: 12

Distribuiți: