Tabăra E. O. R. I. “Nu uita că ești român”, ediția a VII-a, TOSSIGNANO 2019.
O tabără plină de inspirație și creație, de rugăciune și mulțumire împreună cu 84 de copii și tineri Nepsis, cuminți și sinceri, și, mai ales, alături de o ECHIPĂ de excepție, formată din preoți, preotese, animatori, colaboratori și voluntari.
Tema taberei “Călătorie în Satul bunicilor” ne-a inspirat în activitatea noastră și ne-a purtat prin atelierele propuse pe ulița satului românesc, prin meșteșugul caselor bunicilor, prin pictură de icoane, prin dramatizarea momentelor din viața satului nostru, prin cusutul straițelor și a vestuțelor tradiționale, și ne-a învățat a ne ruga cu Rugăciunea lui Iisus și închina prin atelierul de metanii!!
Mulțumim #ECHIPANEPSIS, mulțumim copii, tineri și părinți!
Mulțumim Doamne că ne-ai dăruit o tabără de neuitat!

Hits: 45

Distribuiți: