Cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, Departamentul de Tineret al Episcopiei noastre, organizează în data de 8 decembrie 2018, la Sala SERAPHICUM – RomaCONGRESUL ANIVERSAR NEPSIS ITALIA, unde sunt invitați să participe tinerii Nepsis din parohiile frățiilor voastre.
În cadrul CONGRESULUI, tinerii vor lua parte la ATELIERE DE DISCUȚII, TÂRG DE CARTE, MOMENT – ROMÂNIA 100, CONFERINȚĂ DUHOVNICEASCĂ – invitat Pr. Prof. CONSTANTIN NECULA, vor avea posibilitatea să colinde în cadrul secțiunii „VIN COLINDĂTORII…NEPSIS”, de asemenea se vor putea bucura de un RECITAL DE COLINDE ȘI CÂNTĂRI PATRIOTICE AL CORULUI SEMINARULUI TEOLOGIC DIN BOTOȘANI.
Vă așteptăm cât mai numeroși la cel mai important eveniment dedicat tinerei generații din Episcopia noastră!
 Pentru alte detalii și orice nelămurire vă stăm cu drag la dispoziție:
tel.: +39 348 616 07 73 (pr. Doru Gârboan)
       +39 320 166 02 40 (pr. Marian Preda)


 

Hits: 51

Distribuiți: